Miód leśny - Dlaczego jest to wyjątkowy miód ?
Miód leśny od Kulmy wybieramy z pasiek znajdujących się w urokliwej Dolinie Cybiny.
Nasz miód leśny pachnie i smakuje… lasem. Po odkręceniu słoika od razu wyczujemy charakterystyczny, intensywny zapach przywodzący na myśl długie, piesze wędrówki pośród drzew iglastych i liściastych, obserwowanie leśnej przyrody, nasłuchiwanie pracującego dzięcioła, wypatrywanie rudej, wiewiórczej kity czy zbieranie leśnych skarbów — szyszek, owoców czy kwiatów.
Miód leśny od Kulmy — leśne dobro od pszczół
Wydawać by się mogło, że pszczoły mają niewiele wspólnego z lasem. Nic bardziej mylnego! W naszych lasach znajduje się wiele miododajnych roślin, z których pszczoły pozyskują nektar — chociażby do miodu leśnego z lipą i spadzią. W dawnych czasach w schorowanych i opuszczonych drzewach leśnych pszczoły znajdowały dla siebie schronienie. Takie dziuple z owadami nazywano barciami. Osoby zajmujące się pozyskiwaniem z nich miodu z kolei — bartnikami. Dzisiejszymi bartnikami są pszczelarze, którzy współpracują z pszczołami, czerpiąc z nich pracy i nie zaburzając jej jednocześnie.
Miód ten działa zbawiennie na nasze samopoczucie! Działa bakteriobójczo, wspomaga układ krążenia jak i układ nerwowy!
Miód leśny od Kulmy — przeciwuczuleniowy produkt od pszczół
Wszystkie nasze miody — również miód leśny — rozlewamy na bieżąco, dzień po wybraniu ich z ula. Dzięki temu w swoim składzie zawierają dużo pyłków oraz zachowują wszystkie cenne właściwości. Szczególnie wysoka zawartość pyłków w miodzie leśnym wiosennym może działać przeciwuczuleniowo, przygotowując sezon pylenia kwiatów.